فلاور باکس بتنی

فلاور باکس بتنی چیست + استعلام قیمت

یکی از انواع سازه‌های بتنی که برای زیباسازی فضاهای شهری کاربرد زیادی دارد، فلاور باکس بتنی (گلدان های بتنی)  است. فلاور باکس‌ها در محیط‌های شهری مثل پارک‌ها و در فضای سبز کنار اتوبان‌ها دیده می‌شوند و به‌نوعی صنعت ساخت‌و‌ساز شهری را با طبیعت پیوند می‌دهند. این گلدان‌های بتنی را می‌توان هم به‌صورت مستقل و هم به‌صورت ترکیبی بکار گرفت. 

 

امروزه فلاور باکس‌های بتنی بدلیل داشتن قیمت مناسب و برخورداری از ویژگی‌های زیبایی‌شناختی، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و در پروژه‌های مختلف زیباسازی شهری و محوطه‌سازی مجموعه‌های مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت نیک تابان دز از تولید کنندگان باسابقه سازه‌های بتنی از جمله فلاورباکس‌ها است. در ادامه بیشتر با این سازه‌های بتنی تزئینی آشنا خواهید شد.

فلاور باکس بتنی چیست؟

فلاور باکس‌های بتنی، گلدان‌هایی هستند که از بتن ساخته می‌شوند و می‌توان از آن‌ها برای کاشت گل‌ها و گیاهان مختلف استفاده کرد. این باکس‌های بتنی در اشکال و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند و برای زیباسازی فضای شهری، باغ‌ها، محوطه مجموعه‌های مسکونی و تجاری و غیره بکار می‌روند.

 

انواع فلاور باکس بتنی از نظر شکل ظاهری

فلاور باکس‌های بتنی، در طرح‌ها، اندازه‌ها و اشکال گوناگون تولید می‌شوند. به‌همین دلیل تنوع بالایی دارند و گزینه‌های مختلفی برای انتخاب، در دسترس است. تنوع مدل‌های فلاور باکس بتنی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که باتوجه به اندازه و محوطه‌ای که می‌خواهید این گلدان‌های بتنی را در آنجا قرار دهید، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید، به‌نحوی که این باکس‌های بتنی، نمایی هماهنگ و یکپارچه با دیگر اجزای محیط ایجاد کنند. 

 

فلاور باکس‌های بتنی در انواع مختلف زمینی و دیواری و در اندازه‌ها و طرح‌های گوناگون، تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه شما را با برخی از مدل‌های متداول گلدان‌های بتنی آشنا می‌کنیم.

1_ فلاورباکس‌ مستطیلی

در فضاها و محوطه‌های شهری و مجتمع‌های مسکونی و تجاری، فلاور باکس‌های مستطیلی کاربرد زیادی دارند. همچنین از آن‌ها می‌توان برای محوطه‌سازی باغ‌ها و ویلاهای خصوصی نیز استفاده کرد. در برخی موارد که نیاز به ایجاد موانع یا راهبند است و از طرفی باید الزامات زیبایی‌شناختی رعایت شود، فلاور باکس بتنی یک گزینه ایده‌آل است. گلدان‌های بتنی را نیز میتوان برای اجرای طرح‌های دیواری نیز استفاده کرد.

 

2_ فلاور باکس‌ استوانه‌ای

این فلاور باکس‌ها به خاطر ظاهر خاصی که دارند، زیبایی بیشتری ایجاد می‌کنند. همچنین برای مکان‌هایی که نیاز به دیوار حائل است، می‌توان از فلاور باکس‌های استوانه‌ای استفاده کرد. 

 

 

  • حاشیه اتوبان‌ها
  • پارک‌ها
  • محوطه مجتمع‌های مسکونی و تجاری 
  • و روف‌گاردن‌ها

محل‌هایی هستند که این فلاور باکس بتنی، بیشترین استفاده را دارند. لازم به ذکر است که فلاور باکس‌های بیضی‌شکل نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

3_ فلاورباکس شیب‌بندی

در مواردی مثل حاشیه خیابان‌ها و اتوبان‌ها که شیب وجود دارد و باید زیباسازی شود، می‌توان به‌راحتی از فلاور باکس‌های بتنی استفاده کرد. ساختار این گلدان‌ها به گونه‌ای طراحی شده که می‌توان آن‌ها را در شیب‌های مختلف روی یکدیگر قرار داد و نمایی زیبا و چشم‌نواز ایجاد کرد. همچنین استفاده از این فلاور باکس‌ها سبب ثبات سطوح شیب‌دار می‌شود و جایگزین ایده‌آلی برای دیوارهای سنگی و پیش‌ساخته است. فلاور باکس‌ بتنی شیب‌بندی را می‌توان به سه دسته مختلف تقسیم‌بندی کرد:

 

دسته اول

فلاور باکس‌هایی هستند که برای زوایای ۴۵ تا ۷۰ درجه بکار می‌روند. بنابراین اگر زاویه سطح شیبداری که می‌خواهید برای تزئین آن از فلاور باکس استفاده کنید، در این محدوده قرار دارد، باید این نوع گلدان‌های بتنی را انتخاب کنید. بهتر است در این فلاورباکس‌ها، گیاهانی که ریشه حساس ندارند و همیشه سبز هستند، کاشته شوند.

دسته دوم

این نوع فلاور باکس‌های بتنی برای ساخت دیوارهایی با زاویه ۶۰ تا ۹۰ مناسب هستند و می‌توان در آن‌ها گل‌ها و گیاهان مختلف را کاشت.

دسته سوم

اگر زاویه سطح شیب‌دار بین ۳۰ تا ۴۰ درجه باشد، بهتر است از این نوع فلاور باکس بتنی استفاده شود. آن‌ها کاربرد زیادی در محوطه‌سازی باغ‌ها و ویلاها دارند.

کاربرد فلاور باکس بتنی

مزایای استفاده از فلاور باکس بتنی

شرکت نیک تابان دز طراح و تولید کننده قطعات بتنی پیش ساخته 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *