نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی معمولا برای تقسیم خطوط ترافیک و جلوگیری از عبور خودروها به لاین مخالف استفاده می‌شود. طراحی نیوجرسی بتنی به‌گونه‌ای است که اگر وسیله نقلیه با آن‌ برخورد کند، واژگون نمی‌شود و با کمترین آسیب مواجه خواهد شد. این قطعات بتنی جایگزین مناسبی برای گاردریل‌ها فلزی هستند، زیرا شب‌ و در شرایط نامساعد جوی، عملکرد بهتری دارند. در شرایطی که نور کم است، گاردریل‌ها به خوبی دیده نمی‌شوند، اما نیوجرسی بتنی، نور خودرو را بازتاب داده و باعث کاهش تصادفات و جلوگیری از صدمات می‌شوند.

ویژگی های نیوجرسی بتنی  یا بلوک نیوجرسی 

  • در ابعاد 4 و 6 متری
  • دارای اتصال مفصلی (یراقدار)
  • امکان نصب پایه روشنایی
  • نیوجرسی ویژه آغاز و پایان طرح
  • دارای گواهی فنی از وزارت راه و شهرسازی

متریال استفاده شده در ساخت نیوجرسی بتنی 

مواد تشکیل‌دهنده نیوجرسی بتنی شامل موادی است که ترکیب آن‌ها با یکدیگر سبب می‌شود، یک سازه بتنی مستحکم و مقاوم شکل بگیرد. این مواد شامل میلگرد، سیمان، آب، افزودنی‌های مایع و پودری، سنگدانه و مواد دیگر است که در ادامه درباره هرکدام توضیحات مختصری ارائه می‌کنیم.

 

🔔میلگرد

به دلیل بالا بردن استحکام این بلوک های بتنی، در ساخت آن از میلگردهای استاندارد مطابق با آیین‌نامه‌های رسمی استفاده می‌شود.

 

🔔سیمان

سیمانی که برای ساخت نیوجرسی استفاده می‌شود، از نوع سیمان تیپ ۲ و ۵ بسته به شرایط و سفارش مشتری است که مطابق با استاندارد آیین‌نامه‌های رسمی کشور است.

 

🔔آب

آب مورد استفاده در ساخت نیوجرسی، آب قابل شرب بوده و هیچگونه مواد اسیدی و قلیایی، مواد آلی و املاح در آن موجود نیست.

 

🔔سنگدانه

سنگدانه‌هایی که برای ساخت نیوجرسی بتنی بکار می‌روند، شامل شن و ماسه شسته با دانه‌بندی استاندارد و مطابق با آیین‌نامه‌های رسمی کشور هستند.

🔔مواد افزودنی

جهت افزایش کارایی بتن مورد استفاده، رسیدن به مقاومت مورد نظر و داشتن سطح صاف و صیقلی محصول از مواد افزودنی استاندارد هماهنگ با آیین‌نامه‌های رسمی استفاده می‌شود.

 

🔔مفصل

نیوجرسی مفصل دار، به گونه ای طراحی شده که حین نصب با استفاده از مفصل به یگدیگر متصل شوند، مفصل‌ها هنگام ساخت نیوجرسی در قالب آن قرار می‌گیرند تا پس از خشک شدن سازه، بتوان از آن‌ها برای اتصال نیوجرسی به یکدیگر استفاده کرد.

کاربرد نیوجرسی بتنی 

همانطور که گفتیم در ابتدا نیوجرسی بتنی به منظور جدا کردن خطوط ترافیکی مورد استفاده قرار گرفت. اما امروزه این سازه بتنی، برای مقاصد دیگری نیز بکار می‌رود. از دیگر کاربردهای نیوجرسی بتنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت نیک تابان دز، طراح و تولیدکننده انواع قطعات بتنی، افتخار دارد که انواع مختلفی از نیوجرسی بتنی را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، تولید و عرضه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط  فروش با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.