نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی معمولا برای تقسیم خطوط ترافیک و جلوگیری از عبور خودروها به لاین مخالف استفاده می‌شود. طراحی نیوجرسی بتنی به‌گونه‌ای است که اگر وسیله نقلیه با آن‌ برخورد کند، واژگون نمی‌شود و با کمترین آسیب مواجه خواهد شد. این قطعات بتنی جایگزین مناسبی برای گاردریل‌ها فلزی هستند، زیرا شب‌ و در شرایط نامساعد جوی، عملکرد بهتری دارند. در شرایطی که نور کم است، گاردریل‌ها به خوبی دیده نمی‌شوند، اما نیوجرسی بتنی، نور خودرو را بازتاب داده و باعث کاهش تصادفات و جلوگیری از صدمات می‌شوند.

ویژگی های نیوجرسی بتنی  یا بلوک نیوجرسی 

  • در ابعاد 4  متر 
  • دارای اتصال مفصلی (یراقدار)
  • امکان نصب پایه روشنایی
  • نیوجرسی ویژه آغاز و پایان طرح
  • دارای گواهی فنی از وزارت راه و شهرسازی 

شرکت نیک تابان دز دارای گواهی فنی تولید نیوجرسی  از وزارت راه و شهرسازی  میباشد. نیوجرسی های  تولید شده توسط این شرکت  مطابق با استانداردهای وزارت راه در ارتفاع یک و  طول 4 متر (بسته به نوع سفارش متغیر) با عیار بتن  400 و نحوه ی عمل آوری یا کیورینگ این قطعات با رعایت تمامی استاندارده ای تولید بتن انجام میشود. 

 

از دیگر ویژگی های نیوجرسی های نیک تابان، وجود نیوجرسی شروع و پایان  همراه با نشانه گذاری های ویژه  می باشد. از دیگر ویژگی های  نیوجرسی تولید نیک تابان، وجود فوندانسیون 4 ولت،  مخصوص نصب روشنایی بر روی این نیوجرسی ها و همچنین وجود لوله های انتقال کابل  مخصوص برق رسانی   در این قطعات بتنی می باشد.

مشخصات فنی نیوجرسی بتنی 

شرح

طول (cm)

ارتفاع

عرض پاشنه

وزن (تن)

نیوجرسی 4 متری

400

100

70

3.6

4 متری ابتدا و
انتها

400

17_80

30_60

4 متری تبدیل
ارتفاع

400

80_100

60_70

4 متری تبدیل به
روشنایی

400

100

70_110

5.5

4 متری روشنایی

400

100

110

7.5

متریال استفاده شده در ساخت نیوجرسی بتنی 

مواد تشکیل‌دهنده نیوجرسی بتنی شامل موادی است که ترکیب آن‌ها با یکدیگر سبب می‌شود، یک سازه بتنی مستحکم و مقاوم شکل بگیرد. این مواد شامل میلگرد، سیمان، آب، افزودنی‌های مایع و پودری، سنگدانه و مواد دیگر است که در ادامه درباره هرکدام توضیحات مختصری ارائه می‌کنیم.

🔔میلگرد

به دلیل بالا بردن استحکام این بلوک های بتنی، در ساخت آن از میلگردهای استاندارد مطابق با آیین‌نامه‌های رسمی استفاده می‌شود.

🔔سیمان

سیمانی که برای ساخت نیوجرسی استفاده می‌شود، از نوع سیمان تیپ ۲ و ۵ بسته به شرایط و سفارش مشتری است که مطابق با استاندارد آیین‌نامه‌های رسمی کشور است.

🔔آب

آب مورد استفاده در ساخت نیوجرسی، آب قابل شرب بوده و هیچگونه مواد اسیدی و قلیایی، مواد آلی و املاح در آن موجود نیست.

🔔سنگدانه

سنگدانه‌هایی که برای ساخت نیوجرسی بتنی بکار می‌روند، شامل شن و ماسه شسته با دانه‌بندی استاندارد و مطابق با آیین‌نامه‌های رسمی کشور هستند.

🔔مواد افزودنی

جهت افزایش کارایی بتن مورد استفاده، رسیدن به مقاومت مورد نظر و داشتن سطح صاف و صیقلی محصول از مواد افزودنی استاندارد هماهنگ با آیین‌نامه‌های رسمی استفاده می‌شود.

🔔مفصل

نیوجرسی مفصل دار، به گونه ای طراحی شده که حین نصب با استفاده از مفصل به یگدیگر متصل شوند، مفصل‌ها هنگام ساخت نیوجرسی در قالب آن قرار می‌گیرند تا پس از خشک شدن سازه، بتوان از آن‌ها برای اتصال نیوجرسی به یکدیگر استفاده کرد.

انواع نیوجرسی بتنی

نیوجرسی سازه هایی از جنس بتن یا پلاستیک هستند که از آن برای جداسازی معابر شهری و جاده های برون شهری استفاده می شود.  استفاده از نیوجرسی های بتنی در جاده ها توانسته است از آمار تصادفات و واژگونی خودروها بکاهد. برای ساخت این بلوک های بتنی از سیمان، آب، سنگدانه، میلگرد، مواد افزودنی و مفصل استفاده می شود. نیوجرسی های بتنی در ابعاد مختلفی تولید می شوند. انواع نیوجرسی ها بر اساس ابعاد به چند نوع تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی مهم ترین و پرکاربردترین آن ها پرداخته ایم.

 

1- مینی نیوجرسی

 این نوع نیوجرسی بتنی با ابعاد کوچکی که دارد برای مسدودسازی مسیرها و معابر باریک مورد استفاده قرار می گیرند. این بلوک های بتنی طول، عرض و ارتفاعی برابر با 50، 40 و 40 دارد. این سازه های بتنی با وجود ابعاد کوچک، دوام و استحکام بالایی دارند و می توانند با شرایط مختلف محیطی خود را تطبیق دهند.

2- نیوجرسی سه متری

این مدل از نیوجرسی های بتنی با طول سه متری خود برای ایجاد مانع در مسیرها و معابر پهن استفاده می شوند. ارتفاع و عرض این سازه های بتنی به ترتیب 100 و 70 سانتی متر می شود. این سازه های بتنی با وزن بالایی که دارند می توانند به راحتی خودروها را از منحرف شدن جلوگیری کنند. همچنین برای ایجاد مانع در مسیر رودخانه ها در اثر بارندگی بسیار و جلوگیری از وقوع سیل از این بلوک های بتنی استفاده می شود.

3- نیوجرسی 4 متری

نیوجرسی 4 متری نوع سوم این سازه های بتنی است که ارتفاعی برابر با یک متر داشته و عرض آن ها به 70 سانتی متر می رسد. از کاربردهای این نوع بلوک های بتنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد نیوجرسی بتنی 

همانطور که گفتیم در ابتدا نیوجرسی بتنی به منظور جدا کردن خطوط ترافیکی مورد استفاده قرار گرفت. اما امروزه این سازه بتنی، برای مقاصد دیگری نیز بکار می‌رود. از دیگر کاربردهای نیوجرسی بتنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بارزترین مزیت  استفاده از نیوجرسی بتنی 

بلوک‌های نیوجرسی کاربردهای زیادی دارند و از جمله مهمترین آنها می‌توان به نقش بسیار مهمشان در حفظ ایمنی افراد به ویژه در تصادفات جاده‌ای اشاره نمود. یکی از مهمترین کاربردهای این حفاظ‌های بتنی هدایت کردن وسایل نقلیه در مسیر مورد نظر است تا بدین طریق بتوانند از خروج ماشین‌ها از جاده و عبورشان به سمت دیگر خیابان و وقوع تصادفات از روبه‌روی ماشین‌ها جلوگیری کرده و از میزان خسارات جانی و مالی تا حدود زیادی بکاهند. 

حتی در صورت برخورد خودرو با این بلوک‌ها، هم درصد واژگونی خودرو به دلیل ساختار خاص بلوک‌ها بسیار کم خواهد بود، هم اینکه این گارد طوری طراحی شده که به بدنه اتومبیل فرو نرفته و خودرو را در مسیر جاده حفظ می‌کند. در محل‌های اجرای پروژه‌های ساختمانی از این سازه‌ها به منظور حفاظت از جان کارگران در مقابل خودروها استفاده می‌شود. استفاده از آنها به عنوان ابزاری برای هدایت مسیر آب رودخانه‌ها، پیشگیری از گسترش آتش در جنگل و  یک مانع امنیتی ضد تروریستی در مواقع مورد نیاز.

اصول طراحی و ساخت قالب‌های نیوجرسی بتنی  چیست؟

قالب‌های نیوجرسی ساخت کاملا یکپارچه و بدون درزی دارند و بسته به نوع کاربری و نوع پروژه عمرانی و البته به دلیل شکل خاصی که دارند می‌توانند ابعاد مختلفی داشته باشد ولی به طور معمول این قالب‌ها به طول‌های 4 و 6 متری تهیه می‌شوند. قالب‌های نیوجرسی مفصل‌دار به صورت نر و ماده تهیه می‌شوند و نسبت به قالب‌های لولایی از استحکام و مقاومت بالاتری در مقابل برخورد خودرو برخوردار هستند، از سوی دیگر ارتفاعی که در طراحی این قالب‌ها در نظر گرفته می‌شود به گونه‌ای است که نور ماشین‌هایی که از سمت مقابل خیابان و از روبه‌رو می‌آیند چشم رانندگان را اذیت نکرده و منجر به بروز تصادف و سوانح نگردد.

انواع اتصالات در نیوجرسی بتنی چیست؟

یکی از خاص‌ترین ویژگی‌‎های نیوجرسی بتنی نحوه اتصال آنها بهم است، از انواع اتصالات سازه نیوجرسی می‌توان به نیوجرسی مفصلی اشاره کرد که نیاز به مفصل‌های نر و ماده در محل اتصال دارند تا بتوانند اتصالی محکم با یکدیگر تشکیل دهند. برخی از این سازه‌ها نیز بدون اتصال و برخی دیگر به صورت اتصالات کام و زبانه ساخته می‌شوند. پس داشتن انواع قطعات مسلح و اتصالات جانبی نوعی مزیت مهم برای این سازه‌ها به شمار می‌آید چرا که باعث سهولت در نصب در مدت کوتاه و به صورت یکنواخت می‌شود.

شرکت نیک تابان دز با سالها سابقه در زمینه طراحی و تولید قطعات پیش ساخته بتنی از جمله بلوک نیوجرسی، دیوار پیش ساخته بتنی، فندانسیون روشناسی و انواع قطعات خاص بتنی تمامی محصولات خود را طبق استانداردهای ملی و بین‌المللی و نیز با به کار بردن بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه تهیه کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می‌دهد. شما بزرگواران می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه خرید انواع محصولات پیش ساخته بتنی با این شرکت تماس گرفته و از قیمت بلوک نیوجرسی، مینی نیوجرسی و انواع دیگر محصولات و مواد موجود در ساختار آنها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

شرکت نیک تابان دز، طراح و تولیدکننده انواع قطعات بتنی، افتخار دارد که انواع مختلفی از نیوجرسی بتنی را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، تولید و عرضه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط  فروش با ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه دربارهٔ «نیوجرسی بتنی»

    1. نیک تابان دز

      سلام وقت بخیر بسته به میزان سفارشتون داره برای اطلاع دقیق از شرایط، لطفا با شماره های درج شده روی سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *