قیمت بلوک سیمانی 20 در 20 در 40

بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰

یکی از پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی که برای پروژه‌های ساخت‌وساز مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلوک سیمانی سنگین است. بلوک‌های سیمانی به دلیل تولید آسان، مواد اولیه در دسترس و قیمت تمام‌شده ارزان، کاربرد زیادی در ساخت سقف، دیوارکشی و تیغه‌چینی دارند. آن‌ها از سه ماده اصلی آب، مصالح سنگی (مخلوط شن و ماسه) و سیمان تولید می‌شوند و دارای انواع و ابعاد مختلفی هستند. یکی از پرمصرف ترین بلوک‌ها، بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ است. به دلیل اهمیت زیادی که بلوک‌های سیمانی در ساختمان‌سازی دارد، در این مقاله می‌خواهیم اطلاعات جامعی از آن‌ها در اختیار شما قرار دهیم. 

مواد تشکیل‌دهنده بلوک سیمانی

همانگونه که اشاره کردیم برای ساخت بلوک سیمانی از سه ماده اصلی سیمان، مصالح سنگی (مخلوط شن و ماسه) و آب استفاده می‌شود. نسبت این مواد باید به گونه‌ای باشد که بلوک سیمانی، استحکام و مقاومت کافی را پیدا کند تا بتوان آن را با اطمینان برای پروژه‌های ساختمانی استفاده کرد. به‌همین‌جهت هنگام تولید این بلوک‌ها، مواد اولیه وزن می‌شوند تا با نسبت‌های دقیق یکدیگر ترکیب شوند.

 

سیمانی که برای ساخت بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا از نوع پرتلند معمولی و پرتلند زودگیر است. البته گاهی اوقات بر حسب سفارش ممکن است سیمان پرتلند ضد سولفات، آلومینیومی یا روباره‌ای نیز در تولید این بلوک‌ها بکار رود. همچنین برای تولید بلوک‌های سیمانی با ویژگی‌های خاص از مواد افزودنی ویژه‌ای استفاده می‌شود که شامل موارد زیر است:

قیمت بلوک سیمانی دزفول

مزایای استفاده از بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰

استفاده از بلوک‌های سیمانی در ساختمان‌سازی مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

انواع بلوک‌های سیمانی

بلوک‌های سیمانی را می‌توان از نظر چگالی به سه دسته مختلف بلوک‌های سبک، نیمه سبک و سنگین تقسیم‌بندی کرد:

 

1_ بلوک سیمانی سبک

این بلوک‌های سیمانی دارای چگالی کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب هستند و به آن‌ها بلوک‌های پوکه‌ای نیز می‌گویند. علت این نام‌گذاری به این‌دلیل است که برای ساخت آن‌ها از ریزدانه‌های پوکه معدنی یا صنعتی استفاده می‌شود. همچنین برای این که وزن بلوک کاهش یابد ممکن است از طریق واکنش‌های شیمیایی، در ساختار بلوک حباب ایجاد شود. از بلوک‌ سیمانی سبک بیشتر برای ساخت سقف استفاده می‌شود.

 

2_ بلوک سیمانی نیمه‌ سبک

این نوع بلوک در واقع زیرشاخه‌ای از بلوک‌های سبک است که چگالی بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب دارد.

 

3_ بلوک سیمانی سنگین

بلوک‌های سیمانی سنگین دارای چگالی بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب هستند و معمولا ضخامت دیواره‌های داخلی و خارجی آن‌ها از بلوک‌های سبک و نیمه سبک بیشتر است. وزن سنگین این بلوک‌ها موجب می‌شود که تاب فشاری آن‌ها نیز بیشتر باشد. بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ سنگین، کاربرد زیادی در دیوارچینی محوطه دارد.

مشخصات و وزن بلوک سیمانی

بلوک‌های سیمانی بر اساس ابعاد و سبک یا سنگین بودن، دارای وزن متفاوتی هستند، به عنوان مثال یک بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ سبک، وزنی بین ۶ تا ۷ کیلوگرم دارد، در حالی که وزن نوع سنگین آن بین ۱۱ تا ۱۲ کیلوگرم است. از مشخصات دیگر بلوک‌های سیمانی می‌توان به مقاومت فشاری آن‌ها اشاره کرد که برای بلوک‌های سیمانی باربر بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلوگرم بر سانتی‌مترمربع و برای بلوک‌های سیمانی غیر باربر بین ۳۵ تا ۴۵ کیلوگرم بر سانتی‌مترمربع است.

قیمت بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰

انواع بلوک‌های سیمانی دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. همچنین به دلیل نوسانات بازار و هزینه حمل متغیر، قیمت بلوک سیمانی به صورت روزانه اعلام می‌شود. برای استعلام قیمت بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ روی دکمه زیر کلیک کنید.

بلوک سیمانی دیوار

موارد استفاده از بلوک سیمانی

بلوک‌های سیمانی کاربرد متنوعی در صنعت ساخت‌وساز دارند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در این مقاله تلاش کردیم تا به‌طور همه‌جانبه، بلوک‌های سیمانی را به شما معرفی کنیم. بلوک‌های سیمانی کاربرد زیادی در صنعت‌ساخت‌وساز دارند و امروزه انواع مختلفی از آن‌ها تولید می‌شود. یکی از پرمصرف‌ترین آن‌ها، بلوک سیمانی بلوک سیمانی ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ است که در دو نوع سبک و سنگین تولید می‌شود. شرکت نیک تابان دز، تولیدکننده قطعات پیش‌ساخته بتنی، افتخار دارد که بهترین نوع بلوک سیمانی سنگین ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ را تولید و با بهترین قیمت عرضه می‌کند. برای آگاهی از قیمت و شرایط فروش با ما تماس بگیرید.

 

شرکت نیک تابان دز  تولید کننده قطعات پیش ساخته بتنی 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.